BOZCAADAMIZ EMITT’TEN ÖDÜL İLE DÖNDÜ
 
        31 Ocak -  3 Şubat tarihleri arasında gerçekleşen 23. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı EMITT 2019 ‘a Kaymakamlığımızın yürüttüğü çalışmayla  kendine ait stantı  ile ilk kez bağımsız olarak katılan Bozcaada, “Destinasyonlar Dalında En Başarılı Ekip Çalışmasını Gerçekleştiren Stant” ödülüne bağımsız EMITT jürileri tarafından layık görüldü.
 
        Böylesine önemli ve  büyük bir Fuara ilk kez katılmamıza rağmen, hem fuarda   gördüğümüz yoğun ilgi hem de böylesine anlamlı  bir ödüle layık görülmemiz  bizi çok mutlu etti. 
 
        Bozcaada’da turizmin daha nitelikli hale getirilmesi için atılması gereken bir çok adım var; Ulusal ve uluslararası bu tür organizasyonlara katılmak bunlardan  birisi. İnşallah seneye daha çok çalışarak, daha hazırlıklı bir şekilde, daha büyük bir alanda  Bozcaada’ yı tanıtacağız, bunun ön sözleşmesini şimdiden yaptık zaten. Ümit ediyorum ki  bu çalışmalarımızın adamızda turizmin daha nitelikli hale gelmesinde  olumlu katkıları olur. 
 
        Bu fuara, çok kısa zamanda yoğun bir hazırlık sonrası katıldık, bu hazırlık sürecinde özveriyle çalışan Kaymakamlıktaki  ekip arkadaşlarıma,  sürecin başından sonuna bize destek veren Behzat YAPICI, Barış UZMA, Ramazan ÖZBİLEN’e, Alaybey Mahallesi Muhtarımız Emin MERAL’e özellikle teşekkür ediyorum, yine bu süreçte bize destek veren adadaki turizm işletmelerimize ve ürünleriyle bize destek veren işletmelerimize, Bozcaada Kadın Kooperatifi’ne, fuarda bizi yalnız bırakmayan Belediye Başkanımız Dr. Hakan Can YILMAZ’a, AK Parti Belediye Başkan adayı Erdoğan MADAK’a, AK Parti İlçe Başkanı Burak AKTAN’a ve stantımızı ziyaret eden tüm adalılara ayrıca teşekkür ediyorum.
                                                                                                       
 
                                                                                                                                                                                                                                                                         İbrahim GÜLTEKİN
                                                                                                                                                                                                                                                                        Bozcaada Kaymakamı