Cumhuriyetimizin Kuruluşunun 95. yılı kutlamaları, 28 Ekim 2018 Pazar günü saat:13.00' da Kamu Kurum ve Kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlarımızın katılımıyla Cumhuriyet Meydanında bulunan Atatürk Anıtına Çelenklerin sunumu, İstaklal Marşı ve Saygı Duruşu ile başladı.
        29 Ekim 2018 Pazartesi günü saat:09.00' da İlçemiz Kaymakamı Kerem YENİGÜN Kaymakamlık Makamında tebrikleri kabul etmesiyle başlayan kutlama programına saat:10.00' da İlçemiz Cumhuriyet Meydanında devam edildi.
        Programda İlçemiz Kaymakamı Kerem YENİGÜN beraberinde Belediye Başkanı Dr. Hakan Can YILMAZ ve Garnizon Komutanı Binbaşı Fatih GÜDÜK ile birlikte protokolün, Halkımızın ve öğrencilerin bayramını kutladı.
        İlçemiz Kaymakamı Kerem YENİGÜN' ün günün anlam ve önemini belirten konuşmasının ardından İstiklal İlkokulu öğrencileri tarafından sergilenen halk oyunları ve öğrencilerimiz arasında yapılan yarışmada birinci seçilen şiir ve kompozisyonların okunmasına müteakip şiir ve kompozisyon dalında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesiyle son buldu.
        Cumhuriyetimizin 95. Yıldönümü kutlamaları münasebetiyle 28 Ekim 2018 tarihinde ilçemize geler TCG KUMKALE gemisi öğrencilerimizin ve vatandaşlarımızın ziyaretine açıldı.
       29 Ekim 2018 Pazartesi günü saat:19.00' de vatandaşlarımızın katılımıyla İlçemiz Jandarma Komutanlığı önünden başlayan ve Cumhuriyet Meydanında son bulan fener alayı yürüyüşü gerçekleştirilecektir.